Názov vzdelávacej aktivity: Diaľkový prieskum Zeme pomocou pozemného laserového skenera RIEGL VZ-1000
Predpokladaný počet zúčastnených účastníkov (cieľová skupina): 5 osôb (zamestnanci UPJŠ, študenti magisterského a doktorandského štúdia na UPJŠ)
Dátum: 27.05.2015
Čas: 08:30 - 09:45
Miesto, dátum a čas konania vzdelávacej aktivity: Ústav geografie, miestnosť č. 207, 2. poschodie,
Jesenná 5, Prírodovedecká fakulta UPJŠ, Košice
Meno lektora vzdelávacej aktivity: Mgr. Michal Gallay, PhD. (ÚStav geografie, PF UPJŠ)
RNDr. Ján Kaňuk, PhD. (ÚStav geografie, PF UPJŠ)
Meno zodpovednej osoby za realizáciu aktivity 2.3

Mgr. Michal Gallay, PhD.

Obsahová náplň:

Obsahom  vzdelávacej aktivity bude vysvetlenie teoretických princípov pozemného laserového skenovania, špecifík práce s pozemným skenerom  RIEGL VZ-1000 a jeh aplikácie v geovednom výskume a praxi.

Vzdelávaciu aktivitu zabezpečujú účastníci školenia pre zvýšenie kompetencií v oblasti bezpilotného diaľkového prieskumu Zeme a leteckého a pozemného laserového skenovania. Toto školenie bolo realizované v rámci projektu SOFOS a jeho aktivity 2.3.

Plagat_SOFOS_low_res.jpg